Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne - ktoś z tego wyszedł ?
Autor Wiadomość
lipalipa

Wysłany: 17-01-2010   Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne - ktoś z tego wyszedł ? [Cytuj]

Witam. Jestem juz po terapiach z psychologiem i jestem chory na zaburzenia obsesyjno kompulsyjne.

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne czyli nerwica natręctw to choroba objawiająca się natrętnymi myślami (obsesjami) oraz czynnościami (kompulsjami), którym nieodłącznie towarzyszy lęk. W przebiegu natręctw pojawia się także depresja, derealizacja, czasem autoagresja.Obsesje to wyjątkowo uporczywe, natrętne myśli lub wyobrażenia, których nie sposób się pozbyć. Pojawiają się w najmniej pożądanym momencie i pomimo wysiłku woli nie chcą ustąpić. Można porównać je do fragmentów filmowych, które powracają w myślach, zmuszając do przypominania sobie tego, o czym chciałoby się już dawno zapomnieć. Ich treść jest daleka od uznawanych norm, dlatego często powodują poczucie winy.

Moje pytanie brzmi czy ktoś z was już był chory na te zaburzenia ? Jak tak to proszę wypowiedzieć się jak z tego wyszliście i czy daliście rade i czy było trudno. Z góry dziękuje.
 
 
zavex

Wysłany: 18-01-2010    [Cytuj]

Hej

U mnie ZOK trwały coś koło 3 lat, ale dopiero później mi je zdiagnozowano,
bo wcześniej się nie leczyłem, sporo pomogły leki oraz psychoterapia - która wytłumaczyła mi te zachowania, są one spowodowane silnym lękiem i umysł stara się uciekać w kompulsywność i obsesyjne myśli, objawiały się one u mnie natręctwami, strachem przed ludźmi, jakimiś dziwnymi myślami, że ktoś mnie prześladuje itp. moje myślenie było paranoiczne, doraźnie dostawałem na to inne leki. Te zaburzenia da się wyleczyć, tylko trzeba się zgłosić do psychiatry.
 
 
killer

Wysłany: 18-01-2010    [Cytuj]

Ja też mam te zaburzenia cholerne, wiem jak to jest kiedy człowiek że człowiek nie może o niczym myśleć o niczym bo ciągle w głowie te myśli chore. Znam to doskonale. Mam je od kilku lat ale zdiagnozowałem je dopiero 3 tygodnie temu kiedy udałem się do psychiatry. Od 2 tygodni biore leki i jest troche lepiej ale ten lek się długo rozkręca także trzeba poczekać jeszcze troche. Zobaczymy, polecam wizyte u psychiatry, to się leczy. Dobrze że jest farmakologia;)
 
 
wssk

Wysłany: 18-01-2010    [Cytuj]

Moj znajomy to miał i wyleczył, nie mówię znajomy znajomego którego kolega, tylko dobry znajomy, męczył sie z tym dość długo ale dał radę także wyleczyć sie da :)
 
 
simonp84
trust is earned!

Wysłany: 19-01-2010    [Cytuj]

Witam.Mam ten zestaw do dzień dziś,oprócz wszystkich innych dolegliwości ;) Cóż,mi pomogła wizyta u psychiatry,leki które mi przepisano zminimalizowały objawy do minimum,tzn czaaasem mam jazdy,natręctwa polegające na mimo wszystko kontrolowanych ruchach głową czy nadgarstkiem.Da się z tym walczyć,tylko trzeba udać się do specjalisty! :) pozdrawiam
 
 
Dj_Goat

Wysłany: 19-01-2010    [Cytuj]

Cześć możliwe że to mieszanie tematów ale jeśli te objawy masz po narkotykach to z czasem to minie tak jak w moim przypadku.Nie mówię tutaj o THC ale trochę twardszych dragach amfetamina i extazy.Manie prześladowcze lęk,psychoza i niesamowite wyolbrzymianie błahego problemu np. (ludzie czekający na ten sam tramwaj na przystanku) Wszystko to minęło po odstawieniu białych zabawek wyżej wymienionych.pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna